סיור בעכו העתיקה – לטייל ולטעום את העיר עכו פטולמאיס

אשמח את תשתפו את חבריכם:

סיור בעכו - נוף מרהיב ממבט על

עיר המשלבת תרבויות וסיפורים רבים. בסיור נכיר את הזרם הבהאי דרך האתר הקדוש להם בכל העולם, יותר קדוש ופחות מפורסם מהגנים התלויים בחיפה, בהחלט יפייפה. זרם שהתפצל מהאסלאם ודוגל בסובלנות, אסתטיקה, שלום עולמי, שפה אחידה בעולם, אין פולחן ציבורי, למרות שהמרכז הבהאי החשוב בעולם נמצא בארץ, מייסד הזרם בהא אוללה אסר על המאמינים להתגורר בארץ, אלא לתקופה זמנית בכדי למנוע מלחמות על אדמה בארץ הקודש.

תמונה מתוך בית הכנסת התוסינאי בעכו

בהמשך הסיור בעיר עכו נבקר בבית כנסת טוניסאי מיוחד מלא פסיפסים על כל קירותיו הפנימיים, בהם סמלי המדינה, אירועים, מקומות קדושים – מדהים !

ומסגד מהגדולים והחשובים בארץ בו מצויה על פי המסורת, במסגד נמצאים קבריהם של מושלי העיר אל-ג’זאר וסולימן פאשא ושמורה בו גם קופסה ובה שערה שנלקחה, על פי המסורת, מזקנו של הנביא מוחמד.

תמונה מעכו העתיקה

נדבר על הרמח”ל, רבי משה הרב חיים לוציאטו שכתב את הספר המפורסם מארון הספרים היהודי, מסילת ישרים העוסק בעיקר במוסר.

על התקופה הצלבנית שנשארו ממנה שרידים רבים כל כך בעיר, החל מהרובעים ועד אולמות האבירים המרהיבים ביופיים לצד מוזאון אוצרות החומה. העיר שנפולאון לא הצליח לכבוש מידי אל ג’זאר, כל כך הופתע שחייליו נכתשו בין החומות, הורה לחייליו לברוח וכדי שהספינות יפליגו מהר יותר זרקו משקל עודף מהן, נמצאו תותחי נפולאון וכדי מלחמה עמוק מתחת לפני הים שנים מאוחר יותר.

העיר בה נכלאו ונתלו לוחמי המחתרות שחתרו תחת הבריטים לפני קום המדינה, נראה את נקודת פריצת הכלא, תחתיו אולמות האבירים.

המחתרות - חלק מסיור בעכו

נעבור דרך השוק לטעימות ונסיים את היום בחמאם טורקי מקורי כמובן אחרי שניכנס למיצג החמאם הטורקי בשוק, להביא בגדי ים (:

אשמח את תשתפו את חבריכם:

2 תגובות

כתיבת תגובה

יש לך משהו להוסיף? שאלה? או פשוט לזרוק מילה טובה? :)

*

Call Now Buttonהתקשר כעת!