הרשמה לניוזלטר

  סיור סליחות בירושלים – לשם שמיים

  סיור סליחות

  ימים נוראים או ימי תשובה נועדו להיות שלבים בתהליך הולך וגובר של חשבון נפש, צדקה, תשובה ובקשת סליחה וכפרה.

  מה אנחנו יכולים לעשות אחרת בשנה הקרבה ? להראות אכפתיות ואדיבות כלפי הסביבה שלנו, להיות טובים יותר לעצמנו.

  נשוחח בטיול על השיר ידיד נפש, נדבר על היחסים שבין אדם וחברו ונביא דוגמאות שנדונו בכתובים לא מעט, כל זאת כאשר ברקע נשמע פיוטים של עדות שונות המשמרות מנהג עתיק יומין.

  סליחות בירושלים

  מי הוא גיבור לאומי?

  ניתן להתחיל סיור ברובע היהודי ולצאת מחומות העיר העתיקה לכיוון נחלאות, כל השכונות פה על שם משה, ממשה עד משה לא קם כמשה, משה מונטיפיורי עשה תיקון אמיתי, הצדקה היא מצווה, זו מצווה לא רק ביהדות, חשבון נפש ואיזון מוסרי חשוב בכל הדתות, דוגמא אחת נוספת שנדון בה היא הדימיון לרמאדן ומשמעותו.

  תצפית על החומות התודעתיות

  ההיסטוריה של חומות ירושלים מרתקת ואף תהליכים שנקשרו בהן, פתיחת שער יפו, תליית שני המהנדסים, מגדל השעון וסיפורו.

  ננסה לשבור חומות וחסמים ריגשיים תוך שיחה על היציאה מהחומות של נוצרים המוסלמים והיהודים, כיצד ניתן לחיות ביחד ובנפרד, לכבד את האחד ולשמור על הצביון.

  הכותל עופרת ודם

  יש אנשים עם לב של אבן, יש אבנים עם לב אדם. ההיסטוריה של הכותל מלאה בקונפליקטים רבי משמעות, נדון בהם, מומלץ לשלב ביקור במנהרות הכותל רקע לפני התפילה המרכזית.

  הכותל

  קבר דוד המלך החוטא

  אבות אכלו בוסר ושיני בנים תכהנה, נדון בדמותו והחלטותיו של דוד, הרי ההחלטות שלנו הן מי שאנחנו.

  רגע לשאול את עצמנו כמה פעמים בשבוע אנחנו מבקשים סליחה? האם אנחנו מתכוונים? מהי ההגדרה של סליחה? שאלות אלו קיבלו במה במקורות בדיונים קדומים לימינו.

  שנאת חינם וחורבן שמביאה

  החורבה הינו בית כנסת מרשים ולצידו מסגד, נגלה מה פשר מסגד במרכז הרובע היהודי בסמוך לבית כנסת שתוכנן כמבנה מסגד ומשחזר בית כנסת שהיה נראה ממש כך וחרב לא פעם. נציץ לרחוב הראשי שהוביל לבית המקדש, קשור לאמנו רחל, נדמיין את הסוחרים ואת האיש שהתהלך פה והפך את השולחנות שלהם תוך אנלוגיה לעולם העכשווי.

  סיור סליחות

  נסיים בככר בתי מחסה, שם ניתן מקום לסיפורי גבורה, אגדות על בתי כנסת ספרדיים ועל דמויות שהיו ואינן, על דמויות שעודן.

  לפרטים נוספים צרו קשר (כנסו ללינק)

  מעוניינים בטיול הזה?

  הגעתם למקום הנכון!
  השאירו פרטים ואחזור בהקדם:

   עוד בנושא

   מצודת כח בכל הכוח

   מצודת כח (משטרת נבי יושע) היא אחד מהמבנים הידועים והאייקוניים יותר בארץ ישראל מתקופת מלחמת העצמאות. מדובר במבנה משטרה בריטית שהוקמה ב-1938 כחלק ממערך ההגנה בבגבול הצפון. הרקע ההיסטורי של המקום מצודת כח היא מבנה משטרה בריטית שהוקמה...

   המשיכו לקרוא >
   ירושלים הבירה – יום אטרקציות

   מסתבר שיש חידושים בעיר הקודש – ירושלים היום, בעיר ירושלים כלל – סיור קולינרי בשוק מחנה יהודה, מוזיאון המדע ע”ש בלומפילד. סיור סגווי פנורמי בטיילת ארמון הנציב וארוחת ערב במסעדת אדום במתחם התחנה הראשונה. התחלנו את הבוקר בשוק...

   המשיכו לקרוא >
   יקבים במרכז - הים התיכון

   יקבים באזור השרון לא זוכים לאותה העדנה כמו אלו שנמצאים בגולן או בשפלה. וקצת חבל – אזור המרכז הוא המוקד של האקלים הים תיכוני ומתאים במיוחד לזני ענבים שאוהבים אקלים חם. בנוסף, לא כל יקב חייב שיהיה...

   המשיכו לקרוא >
   לכל הייעוץ תיירות-בלוג-תיירות
   שיווק באינטרנט לעסקים קטנים