הרשמה לניוזלטר

  נחל כזיב – מפארק גורן למונפורט

  נטייל בגליל העליון במסלול בינוני, רטוב ויפיפה, נרד בשביל צר לאפיק נחל כזיב החורץ את שמורת יער העבות, שמורה צפופה וירוקת עד.

  • נקודת התחלה – חניון פארק גורן / מצפה מונפורט בוייז.
  • נקודת סיום – חניון הזיתים.
  • משך מסלול משוער – עד 6 שעות, אנחנו עוקבים אחרי הסימון האדום.

  יש להצטייד:

  נעלי הליכה, כובע ו-3 ליטר מים לאדם (גם ילד נחשב אדם), המסלול בדרגת קושי בינונית – מתחיל במגמת ירידה לאפיק הנחל שבו הליכה במישור, כולל מקטעים רטובים ונקבה – יש להצטייד בנעליים למים, ביגוד לרחצה ובגדי להחלפה, פנס.

  מבצר המונפורט – ההר החזק

  פארק גורן הינו פארק קק”ל בלב החורש של הגליל המערבי ומצפון לנחל כזיב שהינו נחל איתן, הארוך בנחלי גליל מערבי, בן 40 ק”מ ומתחיל במירון.

  נתחיל בתצפית עוצרת נשימה על המבצר הצלבני שנקרא ההר החזק.

  בעזרת פעילות נחמדה הכוללת המחזה ומשחק, נכיר את סיפורו של המבצר, הקרב בין הצלבנים למוסלמים ונלמד על החיים במבצר.

  בהמשך, נפגוש שרידי טחנת קמח עתיקה שהונעה בכוח מי הנחל, איך? פעלה עד תחילת המאה העשרים, ויש עוד אחת עשרה כאלה במורד הנחל. מתיאורים מלפני 200 שנה וגם 100 שנה, מספרים לנו על נחל שלא היה ניתן לעבור בלי לשחות בתוכו, לצערנו זה לא המצב כיום. כיום, ישנם שלושה מעיינות עין זיו, עין חרדלית ועין טמיר, מקורות שואבת ומזרימה לחקלאות ומפלס המים אט אט יורד.

  נחל כזיב

  על שמורת הטבע והחורש

  בשמורה, חיים יחמורים פרסים, איפה זה פרס? איראן. היחמורים הם בעצם איילים עם פרווה גינגית מנוקדת. היחמור היה פעם חופשי בישראל, עד שהוא נכחד מסיבות שונות – ובעיקר ציד לפני כ-200 שנה. לפני 50 שנה בערך, ביקשה המדינה לחדש את אוכלוסיית היחמורים בארץ ותמורת יעל גדול זכר קיבלה 4 יחמורים 2 זכר ו-2 נקבה מאח של השליט הפרסי, היחמורים הוברחו במטוס והובאו לחי בר שבחיפה. לבסוף ואחרי שנים מ-24 יחמורים באיראן כיום 650 יחמורים ושוחררו 250 פה בכזיב, נלמד על היחמורים ומהלך חייהם.

  מים מים וששון

  מעיין טמיר או עין טמיר, פתח צר וארוך בתוך הסלע והינו נקבת המעיין ומקור המים החיים, זוהי מנהרה חצובה בסלע אשר האדם חצב בכדי להגביר את השפיעה של הנביעה. מומלץ להביא פנסים. גובה המים בתוך הנקבה הוא כחצי מטר וגובה הנקבה הוא בין מטר לשנים וחצי מטר.

  נסיים את הטיול בעלייה לחניון הזיתים (: ניתן בכל שלב להחליט לקצר את הסיור ולחזור לנקודת ההתחלה.

  שיהיה טיול מוצלח!

  מעוניינים בטיול הזה?

  הגעתם למקום הנכון!
  השאירו פרטים ואחזור בהקדם:

   עוד בנושא

   נחל שניר – חצבאני טיול מים זורם

   נחל שניר טיול נפלא לימים החמים, למשפחות עם פעוטות ולמי שמחפש שכשוך הטובל בצמחייה ירוקה. אזור זה, הינו הרווי ביותר מים בכל הארץ. ניתן לפגוש באזור זה בצמחייה ונופים ייחודים. מסלול מקסים לקפץ בו בין הסלעים, לחלוץ...

   המשיכו לקרוא >
   דוד בן גוריון - רה"מ הראשון שלנו

   לכל מדינה יש את ראש הממשלה הראשון (או נשיא, או מלך) שלה. אנחנו בורכנו עם דוד בן גוריון, אדם פעלתן ומוכשר מאין כמותו ואייקון תרבותי בארץ ובעולם. עכשיו, כשמדרשת שדה בוקר שהוקמה בעקבות חזונו ליישב את הנגב עומדת...

   המשיכו לקרוא >
   סיור אל נצרת של תבלינים וסיפורים

   נצרת עיר הטעמים והבשורה בעיר הקודשה, לפי הברית החדשה התגוררו מריה, אם ישו ובעלה יוסף הקדוש, בה ניתנה הבשורה ובה הגיע ישו לבגרות. מסיבה זו, שוכנים בעיר מספר אתרים קדושים לנצרות, שבראשם אתרים המזוהים עם הבשורה. נצרת הייתה,...

   המשיכו לקרוא >
   לכל הייעוץ תיירות-בלוג-תיירות
   שיווק באינטרנט לעסקים קטנים