הרשמה לניוזלטר

  נחל יהודיה הדובדבן של רמת הגולן

  נחל יהודיה

  אחד מהמסלולים הפופולאריים ביותר בגולן. שמורת טבע יפהייפיה. שילוב קסום של טבע , נוף ועתיקות , רווי מים כל השנה, מפלים ,צמחיה ועופות. פשוט כל מה שאפשר לבקש בייחוד בקיץ הלוהט.

  בדומה לנחל זוויתן, נחל יהודה משופע בסלעי בזלת שחורים, אשר הינם עדות להתפרצויות הגעשיות שיצרו את רמת הגולן. בדומה לשאר הנחלים בשמורת יהודיה , המעבר מאפיק רדוד לעמוק מתרחשת בבת אחת.

  ניתן לעשות את הנחל ב-2 מסלולים עיקריים:

  מסלול מעגלי החולף על פני שרידי הישוב היהודי הקדום יהודיה. סקירות בכפר הנטוש יהודייה, גילו פריטים ושרידים המעידים על כך שהמקום היה בשיא תפארתו בתקופה הרומית-ביזנטית. ניתן עדיין לראות את שרידי החומה אשר הקיפה את היישוב וכן את יסודותיו של מגדל ההגנה בהמשך תצפית מרשימה ביותר אל עבר קניון יהודייה והמפל. בהמשך, שביל מתפתל ותלול עד לבריכה אשר ממוקמת מתחת למפל.

  מסלול זה מתאים למטיבי לכת, מחייב שחייה ושימוש בסולם הקבוע בקיר אשר גובהו כתשעה מטרים. הבריכה מוקפת עצי תאנה, ערבה והרדופים. השביל מתפתל בין צמחייה וסלעים וחוצה מספר פעמים את המים. הירידה לבריכה השלישית נעשית באמצעות יתדות.

  מסלול בריכת גן העדן – מסלול זה כולל את בריכה זו.

  אחת היפות ברמת הגולן ממוקפת צמחייה עירה ומראה קסום.

  חשוב להקפיד

  • לא ניתן לטייל בנחל יהודייה מבלי לדעת לשחות. יש חובה של מעבר בבריכות, כולל כניסה מלאה עם הציוד למים.
  • יש להיעזר בסולם ברזל המקובע לסלע ולא לקפוץ לתוך המים
  • היזהרו ממוקשים והקפידו על הליכה בשבילים מסומנים בלבד.
  • ההליכה בנחל מאוד חלקלקה, ולכן יש לנעול נעליים או סנדלים שמתאימים להליכה במים (עדיף נעליים).

  ומה באזור? אניעם!

  ניתן לשלב ביקור בכפר האמנים אניעם, לבקר ביקב מקומי או פיקניק בתצפית.

  השם מאזכר את מאבקם של יהודי ברית המועצות לשמר את יחודם הלאומי “אני-עם”.

  היישוב הוא כפר אמנים, מקורו של שם היישוב הוא במקרא – אניעם היה נשיא שבט מנשה שישב בתקופת המקרא באזור זה.

  כלכלת היישוב מתבססת על מתן שירותי הנדסה ועל חקלאות גידולי מנגו, הדרים, גפנים לייצור יין, פרחים וכן מגדלים ביישוב כבשי מרינו. ביישוב יש גם מפעל ללוחות חשמל. ריבוי האמנים באניעם הביא להקמת שדרת האמנים בכניסה ליישוב, כאשר כל אמן בנה לעצמו מבנה המיוחד לסגנון האמנותי שלו.

  כפר האמנים באניעם מעוצב בסגנון מדרחוב אירופאי רומנטי, ובו פזורות גלריות של אמנים העובדים ויוצרים במקום, מסעדות ובתי-קפה.

  ביישוב, פועלים גם צימרים מפנקים וסדנאות אומן להנאת המבקרים בכפר.

  בית בכפר האומנים אניעם

  לפרטים נוספים צרו קשר (כנסו ללינק)

  מעוניינים בטיול הזה?

  הגעתם למקום הנכון!
  השאירו פרטים ואחזור בהקדם:

   עוד בנושא

   אישים בבית עלמין זיכרון יעקב

     כבר עברו כמעט 140 שנה מאז שעולי רומניה הגיעו לחוטם הכרמל (הקצה הדרומי) ובנו את אחת המושבות הראשונות בהיסטוריה הציונית. אבל זה לא סיפור מושבת זמרין, הלוא היא זכרון יעקב , לזכר אביו של הברון אדמונד...

   המשיכו לקרוא >
   הררית ולאורת נטופה – לצד יודפת

   הררית, אנשים, מדיטציה ופסטורליה מסלול הטיול מתחיל בישוב הקטן הררית שמשתייך למועצה האזורית משגב. הישוב הוקם בשנת 1980 בפסגת הר הררית (שגובהו 526 מטר) במסגרת תוכנית המצפים בגליל. תנאי מרכזי לקבלה לישוב הוא החובה לעסוק במדיטציה כאורח חיים,...

   המשיכו לקרוא >
   תלפיות פורצת גבולות

   ההיסטוריה של ארץ ישראל במאה ה-20 היא היסטוריה של בנייה. דיברנו רבות על יישובי הספר שקבעו את גבולות הארץ ועיצבו את דמותו של הישראלי החדש. בנוסף לאלו, קמו ישובים עירוניים רבים, כדוגמת תל אביב וראשון לציון. אבל גם...

   המשיכו לקרוא >
   לכל הטיולים בצפון