הרשמה לניוזלטר

  מערת אצבע ונחל מערות – בכרמל

  מטיילים ונהנים ממרחב יישובי חוף הכרמל. מטפסים למערת אצבע בעלת מבנה אנטומי של אצבע, לאחר מכן נסיעה לנחל מערות – אתר מורשת עולמי בו נמצאו שרידים משמעותיים מימי האדם הקדמון שהיה חי באותן מערות והשאיר לנו רמזים לכך.המסלול הינו מסלול מעגלי ונוח ומתאים לכל הגילאים בכל השנה(למעט ימים מאוד חמים).

  במהלך הטיול, אנחנו נכיר את החורש, נלמד את פרהיסטוריה – ראשית האנושות, מדוע דווקא בקשה להתיישב במערות על הר הכרמל ודווקא בישראל, נכיר את המשמעות של החיים על ההר היום ואז. טיול חצי יום לאחר ארוחת בוקר נטפס למערה ונגיע עייפים ומרוצים.

  זוהי נקודת הפתיחה של המסלול – חניון עם שולחנות מאוד נוחים.

  פתיחת מסלול ההליכה במערת אצבע ונחל מערות

  הגעה: מערת אצבע

  לאחר טיפוס קליל, נמשיך עד שנגיע למערה אופיינית לרכס הכרמל – מערת אצבע. המערה נוצרה באופן טבעי על ידי בלייה ממושכת של כוחות טבע. סוג המסלע הוא שאיפשר בלייה מסוג קארסט. לאחר מכן האדם ובעלי החיים כמובן ניצלו את אותם הכוכים המוגנים שנשקף מהם נוף משגע.

  המערה מכונה מערת אצבע מאחר והיא בנויה ממש ממפרקים כמו בכף היד. רצוי להצטייד בפנסים, כי ככל שנתקדם באצבע – ככה יהיה לנו חשוך יותר, החללים ענקיים. אם נסתכל היטב עם הפנסים על התקרות נוכל אפילו לזהות נטיפים. אגב, השחור של תקרת המערה אינו שאריות של פיח משרפה או עשן מדורה. אז מה זה? מדובר בפטרייה בקטריה המכונה ציאנו – בקטריה. מערת אצבע היא אחת מהמערות המרשימות בכרמל.

  המשך המסלול – נחל מערות

  ממערת אצבע הפתוחה לקהל הרחב נמשיך אל המערה המרשימה ברכס הכרמל הנמצאת בנחל מערות. המערה זכתה בתואר “אתר מורשת עולמי”. במערות בשמורת הטבע נחל מערות – שהכניסה אליו בתשלום סמלי, נמצאו שרידי שלדים מתקופות פרהיסטוריות. שלדים ממין הומוספיינס (האדם המודרני) וניאנדרטל (גרסא קדומה יותר). שתי הקהילות התקיימו במקביל וניזונו בעיקר מלקטות. אפילו מצאו ואפיינו שיירי מזון של אותם בני אדם קדומים. בקצה מערה מוארת באורות צבעוניים יחכה לנו סרטון אינפורמטיבי על חיי האדם הקדמון.

  משתלבת בנוף

  מעוניינים בטיול הזה?

  הגעתם למקום הנכון!
  השאירו פרטים ואחזור בהקדם:

   עוד בנושא

   עכו הקולינרית בשילוב מפגשים קסומים

   עכו הקולינרית סיור קולינרי בשילוב מפגשים קסומים טעימות מגוונות בשוק העממי והצבעוני של עכו הקולינרית, מפגשים עם אנשים, סוחרים, עסקים קטנים ואתרי אירוח בעיר העתיקה.. התייחסות לאקטואליה ולמגמות בתיירות בעיר וכל זה מחכה לנו ארוז בתוך יום חווייתי...

   המשיכו לקרוא >
   ניצני תיירות בניצנה

   ארץ ישראל לא נחשבת מדינה גדולה. אפשר להגיע ממטולה לאילת בנסיעה מאומצת של פחות משש שעות. אבל כמה קטנה – ככה מגוונת. מהלבן-צח של פסגות החרמון, לירוק של גבעות הגליל ולמדבריות הצהובות הבוהקות והשקיעות האדומות. היום, אנחנו נבקר בחלק...

   המשיכו לקרוא >
   הגעתון לא רק מציף

   כל מי שאי פעם ביקר בנהריה לא יוכל לשכוח את הרחוב הראשי של העיר – שדרות הגעתון. השדרה נחצית לכל אורכה על ידי נחל הגעתון ונותנת לעיר נופך אירופאי. אבל מאיפה מתחיל הגעתון? היכן הוא עובר? מה...

   המשיכו לקרוא >
   לכל הייעוץ תיירות-בלוג-תיירות
   שיווק באינטרנט לעסקים קטנים