סיורים בטבע

אשמח את תשתפו את חבריכם:

סיורים בטבע הם סיורים ממכרים

יציאה מהמרחב המוכר למרחב פראי, לחורש, למדבר, לרצועת החוף, משרים עלינו אווירה שונה ומנתקים אותנו מלחצי החיים והמתחים הסובבים אותנו. בואו נשכח לרגע את המטלות שמחכות לנו כשנחזור למציאות ונחווה את הרגע, ניגע באדמה, בצמחים, נתחבר ונלמד.

שפע יתרונות נפשיים טמונים בשהייה בטבע, רובם הוכחו במחקרים פסיכולוגיים: הרגעה, הורדת מתח וחרדה, שקט נפשי ועוד… איך ?

ע”פ מחקרים של אוניברסיטת סטנפורד שהתפרסמו בניו יורד טיימס, נבדקים שטיילו באזור מיוער הראו שיפור הן במצבם הנפשי על פי השאלונים, והן ברמת הפעילות המוחית בחלק שאחראי על שקיעה במחשבות עגומות. גרגורי ברטמן, מוביל המחקר, אמר כי התוצאות “מעידות שיציאה לסביבה טבעית יכולה להיות דרך קלה וכמעט מיידית לשיפור מצב הרוח”. מדוע הטבע משפיע עלינו באופן הזה? ברטמן טוען כי נותרו עוד שאלות רבות לחקור. עד אז נכיר את המערכות שמפעילות אותנו ונשתמש בהן על מנת לשפר את איכות החיים שלנו.

הסביבה שלנו היא המרחב הטבעי שלנו ולא רק שלנו, הכרת הסביבה והרחבת התפיסה למרחב ענק בו קיימת מערכת יחסים מורכבת בה יש מגוון מיני צמחים ובעלי חיים תכניס אותנו לפרופורציה על החיים.

golden_jackal_corbett

מחקר שנערך בניו יורק באוניברסיטת קורנל קובע כי צבירת חוויות היא המפתח לאושר ולא צבירת חפצים. עורך המחקר מציע: “תשקיעו יותר בטיולים, פחות בחומריות – אנחנו סך כל החוויות שלנו”. ע”פ תומאס גילוביץ’ –

“אנחנו קונים דברים על מנת שהם יעשו אותנו מאושרים ואנחנו אכן מצליחים בכך, אולם רק לזמן מוגבל. חפצים חדשים משמחים אותנו בהתחלה, אבל לאחר מכן אנחנו מסתגלים אליהם”, הסביר גילוביץ’.

בעיקרון, אנחנו מתרגלים לדברים שבבעלותנו ועם הזמן האושר שאנחנו מפיקים מהם מתמעט. לעומת זאת, האושר הנובע מדברים שעשינו, עולה למעשה ככל שהזמן חולף כיוון שהחוויות הללו הופכות להיות חלק מאיתנו ותורמות לעיצוב האישיות שלנו.

מזמינה אתכם להירגע ביחד, לעצום את העיניים ולהקשיב לדממה, להרגיש את הרוח הנושבת וברגע המתאים להתפעם מהנופים המהפנטים, להתרגש מהעצמה של הטבע.

בדרך אנחנו נאסוף צמחים בהם נוכל להשתמש למאכל, לתיבול וגם למרפא, אנחנו נכיר אותם, נריח ונטעם. נעקוב אחרי הסימנים שהשאירו אחריהם בעלי החיים ונלמד מהם, אנחנו ניגע בעצים ובאבנים ונדאג שנשאיר את הסביבה נקייה לכבוד מי שיגיע אחרינו.

תרגישו בטוחים כשאתם איתי בשטח, אני אקח אתכם למסלולים מגוונים בהם נוכל ללמוד, לשחק וליהנות ביחד מהאוצרות הנפלאים שפזורים סביבנו ואנחנו לא נותנים להם את תשומת הלב הראויה מדי יום.

אספר סיפורים בצורה מעניינת, מרגשת, יצירתית ותמציתית, מבלי “לחפור” ולשעמם, אבנה פעילויות מתאימות שיגרמו לקהל להיות מעורב ובשיח, קיימת סיבה מעולה לכל עצירה, בכל פעם שאני מפנה את תשומת לבכם, מבטיחה שהושקעה בכך מחשבה רבה.

אז למה אתם מחכים ? הטבע קורא לכם !

מסלולים לדוגמא :

יער עופר, נחל מערות, מצוק תמרור ועין בוקק, נחל אלעל, הרי ירושלים ואפילו הרי אילת !

אל תשכחו אני מורת דרך בכל הארץ, אתם יכולים לאתגר אותי בבניית טיול מהצפון ועד הדרום

pikiwiki_israel_15079_deers_in_the_judean_desert

אשמח את תשתפו את חבריכם:

כתיבת תגובה

יש לך משהו להוסיף? שאלה? או פשוט לזרוק מילה טובה? :)

*